Klaudia Jans odpadła w I rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans podobnie jak swoja koleżanka deblowa, Alicja Rosolska, odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji turnieju ASB Classic, którego kwalifikacje rozpoczęły się dzisiejszej nocy w Auckland (pula nagród wynosi 145 000 USD). Polska tenisistka musiała uznać wyższość zdecydowanie wyżej notowanej Amerykanki, Lilii Osterloh (nr 5).

Amerykańska tenisistka jest obecnie sklasyfikowana na 91 pozycji w rankingu WTA, a więc w spotkaniu z Klaudią Jans, która wystąpiła dzięki dzikiej karcie, była zdecydowaną faworytką. Pierwsza partia tego meczu potwierdziła różnicę klas obu pań, gdyż Osterloh osiągnęła dużą przewagę. W tym fragmencie gry nasza tenisistka zdołała wygrać tylko jednego gema.

Zdecydowanie bardziej wyrównany poziom gry oglądaliśmy w drugiej partii, kiedy to nasza deblistka zaczęła grać znacznie odważniej, niż w pierwszym secie. Przyniosło to natychmiast efekt, gdyż potrafiła doprowadzić do wyrównanej końcówki z Amerykanką. Od stanu 5:5 dwa kolejne gemy zdobyła jednak faworytka tego meczu i tym samym zakończyła cały mecz w dwóch setach.