Dubaj: Radwańska w ćwierćfinale

/ Maciej Weber , źródło: wtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w godzinę i dziewięć minut ograła Francuzkę Marion Bartoli 6:3, 6:2 i w awansowała już do ćwierćfinału turnieju w Dubaju. O półfinał powalczy z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (nr 16)

Bartoli cztery lata temu zrobiła coś, co dla Polki nadal jest nieosiągalne. Doszła do finału turnieju Wielkiego Szlema. Na Wimbledonie ograła m.in. Justine Henin i choć w finale przegrała łatwo z Venus Williams to jednak się nie skompromitowała. Pięć wygranych gemów wystawia jej całkiem dobre świadectwo. W rankingu nie ma pomiędzy nimi przepaści. Polka jest aktualnie 10., Francuzka 17.

Na szczęście z Agnieszką kompletnie grać nie potrafi. Nawet, gdy podczas turnieju w Stuttgarcie deklasowała naszą gwiazdę i prowadziła 6:0, 2:0 to i tak nie wygrała. Od wspomnianego wyniku zdobyła już tylko gema. Końcowy wynik to 0:6, 6:2, 6:1 dla Polki. Mecz w Dubaju był ich szóstym spotkaniem. I po raz szósty wygrała Agnieszka.

W Dubaju nie miała szans od samego początku. Radwańska przełamała jej serwis od razu w drugim gemie i mimo że przy stanie 5:1 też raz pozwoliła się złamać to jednak w pełni kontrolowała sytuację. W partii drugiej rywalka dotrzymywała kroku tylko do stanu 2:2. W sumie pierwszy set w 34 minuty, drugi w 35. Razem godzina i dziewięć minut. Awans z uśmiechem na ustach.

Agnieszka musiała się spieszyć, by stracić jak najmniej sił. Po singlu czekał ją jeszcze występ deblowy. Z Danielą Hantuchovą miały się zmierzyć z Witalią Diaczenko i Tatianą Puczek.