Marsylia: deblowe zwycięstwo Janowicza

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz bardzo dobrze rozpoczął zmagania w Marsylii. Polak wczoraj pewnie pokonał Lukasa Rosola w singlu, a dzisiaj przebrnął pierwszą rundę debla.

Łodzianin jak zwykle najwięcej uwagi poświęca grze pojedynczej, ale w Marsylii ponownie zdecydował się na udział w deblu. Janowicz, który we francuskim mieście występuje w parze z Duńczykiem Fredrikiem Nielsenem, mierzył się dzisiaj z Jamie Delgado i Kenem Skupskim.

Początek meczu należał do Brytyjczyków, którzy już w 2. gemie pojedynku wywalczyli przełamanie. Początkowo przewagę utrzymywali pewnie i wydawało się, że dowiozą prowadzenie do końca partii. W 7. gemie polsko-duński debel zdołał jednak odrobić straty. Na tym, jak się niedługo później okazało, Janowicz i Nielsen nie poprzestali. W 11. gemie ponownie przełamali rywali i po chwili objęli prowadzenie w meczu.

Pierwsze sześć gemów drugiej partii było bardzo wyrównanych. Obie pary niezagrożenie wygrywały swoje podania, nie tracąc w nich więcej niż dwa punkty. W 7. gemie Janowicz i Nielsen przełamali rywali, ale kilka minut zaprzepaścili okazję na zakończenie spotkania przy swoim podaniu. Kiedy należało się spodziewać, że o losach seta zadecyduje tiebreak, Polak z Duńczykiem ponownie przełamali przeciwników. Dokonali tego w 11. gemie, a parę minut później przypieczętowali wygraną 7:5, 7:5.

W 2. rundzie deblowych zmagań w Marsylii Janowicza i Nielsena czeka znacznie trudniejsza przeprawa. Rywalami Polaka i Duńczyka będą bowiem Julian Knowle i Filip Polasek – austriacko-słowacka para jest rozstawiona we Francji z numerem trzecim.

J. Janowicz, F. Nielsen (Polska, Dania) – J. Delgado, K. Skupski (Wielka Brytania) 7:5, 7:5