Bogota: Piter przegrywa w deblu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: wtatennis.com

Katarzyna Piter i Richel Hogenkamp odpadły z turnieju deblowego w Bogocie. Polsko-holenderska para przegrała z najwyżej rozstawionymi Evą Birnerovą i Aleksandrą Panową 2:6, 4:6.

Nie było niespodzianki w pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA w Bogocie. Katrzyna Piter i Richel Hogenkamp nie sprostały faworyzowanym rywalkom. W pierwszym secie Polka i Holenderka popełniły pięć podwójnych błędów serwisowych i wygrały tylko osiem punktów przy swoim podaniu. Kosztowało je to trzykrotną stratę serwisu. Same odpowiedziały jednym breakiem i przegrały do dwóch.

W drugim secie Piter i Hogenkamp nawiązały z faworytkami bardziej wyrównaną walkę, ale w kluczowych momentach górą znowu były Birnerova i Panowa. Czeszko-roysjka para zdobyła o jedno przełamanie więcej i wygrała 6:4, awansując tym samym do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla:
E. Birnerova, A. Panowa (Czechy, Rosja, 1) – K. Piter, R. Hogenkamp (Polska, Holandia) 6:2, 6:4