Memphis: duży sukces Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Ponad dwie i pół godziny walczył o awans do drugiej rundy turnieju ATP w Memphis Łukasz Kubot. I udało się! Polak wygrał maraton z Ryanem Harrisonem 6:4, 6:7(4), 7:6(2).

To pierwszy występ Łukasza Kubota po niedawnej kontuzji kostki. Nasz tenisista nie miał łatwego losowania. Ryan Harrison już nie raz napsuł krwi doświadczonym zawodnikom, ale dzisiaj nie znalazł sposobu na Polaka.

W pierwszym secie Kubot szybko, bo już w trzecim gemie, zdobył przełamanie. Do końca nie oddał przewagi i pewnie wygrywał własne gemy. W drugiej partii Polak znów jako pierwszy odebrał serwis przeciwnikowi, ale tym razem Harrison błyskawicznie odrobił stratę. Doszło do tie breaka, a w nim lepszy był Amerykanin. Decydujący set nie zaczął się po myśli Kubota. Bardzo ważny, długi trzeci gem Polak przegrał, tracąc po raz kolejny swój serwis. Na szczęście, w końcówce odrobił stratę, wyrównując na 4:4, a w rozgrywce tie breakowej zagrał znakomicie, oddając przeciwnikowi tylko dwa punkty.

Kolejnym rywalem Kubota będzie Alex Bogomolov Jr albo Michael Russell.

Łukasz Kubot (Polska) – Ryan Harrison (USA) 6:4, 6:7(4), 7:6(2)