Dubaj: ciężki początek Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska wygrała z a Juliją Bejhelzimer 6:2, 4:6, 6:3 i awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju w Dubaju. Pierwszy mecz przegrała Marta Domachowska, która nie miała nic do powiedzenia w konfrontacji ze Swietłaną Kuzniecową.

Młodsza z sióstr Radwańskich w eliminacjach do turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships została rozstawiona z numerem cztery. Polka już w pierwszym meczu musiała zdać bardzo wymagający egzamin. Po dwóch godzinach oraz 39 minutach walki, pokonała Juliję Bejhelzimer 6:2, 4:6, 6:3. W decydującej partii nasza tenisistka wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie, raz tracąc własne podanie.

W drugiej rundzie eliminacji Urszula Radwańska zagra z Akgul Amanmuradovą (153 WTA).

Marta Domachowska do drabinki eliminacji w Dubaju dostała się w ostatniej chwili (w miejsce chorej Tamiry Paszek). Szybko okazało się jednak, że warszawianka trafiła już w pierwszym meczu na Swietłanę Kuzniecową.

Mistrzyni Roland Garros sprzed siedmiu lat nie dała Domachowskiej żadnych szans. Kuzniecowa triumfowała w 49 minut, 6:1, 6:0.