Doha: Radwańska lepsza od Wozniacki – zagra w półfinale z Azarenką!

Agnieszka Radwańska, po emocjonującym spotkaniu, pokonała Caroline Wozniacki 6:2, 7:5 i awansowała do półfinał turniej w Doha! O awans do finału Polka zagra z Wiktorią Azarenką.

W pierwszym secie krakowianka zagrała bardzo dobrze, kontrolowała przebieg rywalizacji, zaś Wozniacki sprawiała wrażenie kompletnie zagubionej (często atakowała w sposób zupełnie nieprzygotowany). Drugi set to z kolei tenisowa huśtawka. Wozniacki trzykrotnie zyskiwała przewagę przełamania. Dunka prowadziła 5:3, a w dziesiatym gemie zmarnowała przy swoim serwise setbola.

Radwańska, która w drugim secie popełniała wyjątkowo dużo błędów, w końcówce zachowała więcej zimej krwii, popisała się kilkoma efektownymi zagraniami i zapewniła sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju Qatar Total Open 2013.

Agnieszka Radwańska po raz drugi z rzędu zagra w półfinale turnieju w Doha i po raz drugi zmierzy się w nim z Wiktorią Azarenką. W ubiegłym roku, po pewnych kontrowersjach, Białorusinka wygrała 6:2, 6:4. Jutro liczymy na rewanż! Spotkanie krakowianki z liderką rankingu rozpocznie się o godzinie 16 (czasu w Polsce). Już teraz zapraszamy na relację live!

Poniżej zapis relacji dzisiejszego meczu Agnieszki Radwańskiej z Caroline Wozniacki.

7:5 Emocjonująca końcówka i zwycięstwo polskiej tenisistki! Radwańska od 0-40 obroniła w wielkim stylu trzy break pointy. Przy równowadze fenomenalnie wygrany punkt przez Radwańską, która dała jej pierwszego meczbola! Wozniacki wybroniła się po kolejnej świetnej wymianie. Przy drugiej równowadze Dunka zepsuła return (po drugim serwsie krakowianki). Drugi meczbol wystarczył. Wozniacki na koniec zagrała bekhend w pół siatki.

6:5 Znowu zagubiona Wozniacki, która błyskawicznie przegrała swoje podanie, po serii błędów (w tym jednym podwójnym). Dunka po raz czwarty w secie przegrywa swój serwis!

5:5 Uff, znou było gorąco. Przy 30-15 efektowny smecz Radwańskiej, skontrowany świetnym minięciem Wozniacki. Na szczęście dwa kolejne punkt do Polki, która zakończyła gema odwrotnym krosem z forhendu.

4:5 Radwańska broni setbola i po raz kolejny odrobia stratę przełamania! Przy stanie po 30 as serwisowy Wozniacki. Agnieszka obroniła setbola po dłuższej wymianie (błąd z forhendu Dunki). Przy równowadze majstersztyk Polki – kapitalne zachowanie w defensywie, a potem perfekcyjny log. Na koniec jeszcze jedna długa wymiana, zakończona błędem Caroline.

3:5 Wielka szkoda tego gema. Było 30-15 dla Polki, ale trzy kolejne punkty wygrała Wozniacki. Krakowianka przy break pointcie znowu próbowała skróta, jednak tym razem Dunka odczytała jej intencje i wykorzystała szansę na przełamanie.

3:4 Huśtawki ciąg dalszy. Polka po raz drugi w secie odrabia stratę przełamania. Przy 15-40 wspaniały skrót Polki. To był naprawdę dobry gem w wykonaniu naszej tenisistki!

2:4 Zaczęła Radwańska od efektownie wygranej piłki, ale cztery kolejne punkty zapisała na swoje konto Wozniacki. Niestety znowu sporo błędów krakowianki.

2:3 Srata przełamania odrobiona i wygląda na to, że jest już po kryzysie Polki. Wozniacki przy swoim podaniu wygrała tylko jedną piłkę. Ostatni punkt to znowu skuteczny smecz Radwańskiej. Brawo!

1:3 Zaczęła Agnieszka od kolejnego niewymuszonego błędu. Potem jednak przebudzenie Polki! Najpierw świetny wolej, następnie as, długa wymiana wygrana przez Radwańską (błąd Caroline z forhendu), a na koniec skuteczny smecz. Taką Agnieszkę chcemy oglądać!

0:3 Nerwy Agnieszki, a Caroline zaczyna grać swój tenis. Źle to wygląda w tej partii. Co prawda przy 40-15 Dunka odnotowała podwójny błąd, ale po chwili Polka popełniła błąd z forhendu. Naprawdę dużo tych błędów Agnieszki w drugim secie.

0:2 Wyraźnie słabszy moment w grze Agnieszki, która przy swoim podaniu nie wygrała punkt. Na koniec ładne minięcie ze strony Caroline. Robi się nieco nerwowo.

0:1 W bólach, ale utrzymuje swoje podanie Wozniacki. Przy break pointcie (30-40) stosunkowo prosty błąd Polki, a następnie Dunka dołożyła dwa wygrane punkty.

To był naprawdę dobry set w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej, po której w ogóle nie widać zmęczenia (chociaż były wcześniej takie obawy). Wozniacki stara się grać dzisiaj ofensywnie i jej to kompletnie nie wychodzi.

6:2 Otworzyła Agnieszka gema asem (pierwszym w meczu). Potem nieudany wypad do siatki Dunki. Ostatnecznie Agnieszka wygrywa gema do 30 i cały set w 40 minut. Partię Polka zakończyła skutecznym krosem z forhendu, którym zmusiała rywalkę do błędu.

5:2 Agnieszka buduje swoją przewagę! Przy 30-40 Wozniacki popisała się znakmoitą akcją przy siatce, a następnie zobaczyliśmy najdłuższą akcję w meczu (25 uderzeń). Wozniacki nie wykorzystała przewagi, a za chwilę również drugiej okazji na skończenie gema. Przy równowadze krakowianka zmusiła Wozniacki do błędu, a break pointa wykorzystała po woleju trafionym w samą linię. To mógł być kluczowy gem dla tego seta

4:2 Agnieszka wygrywa swoje podanie do 30. Polka zaczęła od efektownego skrótu, a potem seria błędów z obu stron. Przy ostatniej piłce Dunka zagrała return ramą i piłka poleciała daleko na aut.

Znamy już plan gier na jutro. Zwyciężczyni tego meczu zagra jutro z Wiktorią Azarenką o godzinie 16 (czasu w Polsce). Następnie dojdzie do pojedynku Sereny Williams z Marią Szarapową.

3:2 Tym razem szybki gem serwisowy wygrany przez Dunkę (na słucho).

3:1 I mamy pierwszy wygrany gem przez serwującą. Agnieszka rozpoczęła od dwóch wygrywających podań. Przy trzeciej piłce Caroline zepsuła teoretycznie prosty return, a za cwhilę po raz kolejny pomyliła się przy odbiorze serwisu. Gem ten trwał tylko 79 skund!

2:1 Kolejne przełamanie. Przy prowadzeniu Dunki 40-30 zobaczyliśmy najdłuższą (22 uderzenia) i najlepszą wymianę w meczu, zakończoną przez Agnieszkę skutecznym smecz. Przy równowadze kolejna długa wymiana i cudowny skrót krakowianki. Radwańska wykorzystała pierwszego break pointa w gemie, po kiksie Caroliny z bekhendu.

1:1 Wozniacki stratę natychmiast odrabia. Sporo dobrego tenisa zobaczyliśmy w tym gemie. Polka popisała się efektowną akcją przy siatce. Przy prowadzeniu 30-40 świetnym passing shotem obroniła break point. Przy równowadze to Dunka skarciła wypad Agnieszki do siatki. Przy drugim break pointcie fatalny błąd Wozniacki (teoretycznie prosty smecz zagrany w pół siatki).  Caroline zdołał doprowadzić do trzeciej okazji na przełamanie i szasnę wykorzystała. Widać jak dobrze obie tenisistki się znają.

1:0 Przełamanie na początek! Agnieszka rozpoczęła mecz od firmowej akcji skrót – lob. Przy po 30 Dunka przegrała dłuższą wymianę z głębi kortu (po błędzie z bekhendu), a następnia odnotował podwójny błąd serwisowy.

19:40 Mecz rozpoczyna "polska" Dunka.

19:39 Rozgrzewka zakończona. Dobre są warunki do gry. 20 stopnii Celsjusza i przede wszstykim nie wieje tak jak w dniach poprzednich wiatr.

19:34 Radwańska i Wozniacki zagrają ze sobą po raz dziewiąty. Szczegóły na temat ich dotyczasowych pojedynków można zobaczyć tutaj.

19:32 Tenisistki są już na korcie. W Doha minęła godzina 21:30. Skończą przed północą? 🙂

19:30 Serena Williams w jutrzejszym półfinale zagra z Marią Szarapową. Wiktoria Azarenka czeka na triumfatorkę pojedynku Radwańskiej z Wozniacki.

19:29 Spotkanie Polki i Dunki rozpocznie się nieco później niż można było oczekiwać. Wszystko przez porywającą, trzysetową, batalię Sereny Williams z Petrą Kvitovą. Amerykanka wygrała 3:6, 6;3, 7:5 i od poniedziałku będzie nową/starą liderką rankingu WTA.