Doha: wspaniałe zwycięstwo Urszuli Radwańskiej – zagra z Sereną Williams!

Urszula Radwańska imponuje formą w Doha. W drugiej rundzie Polka, po dramatycznym pojedynku, pokonała Robertę Vinci 6:2, 5:7, 6:0! Teraz na drodze krakowianki stanie Serena Williams.

Po słabym początku sezonu, w Katarze młodsza z sióstr Radwańskich nagle odżyła. W pierwszym meczu oddała tylko jednego gema kwalifikantce Nadii Kiczenok, a dziś zwyciężyła w tenisowy „thrillerze” z Robertą Vinci.

Pierwsze cztery gemy meczu kończyły się breakami. Od stanu 2:2 Vinci nie zdołała wygrać ani jednego gema w pierwszym secie.

W drugiej partii jako pierwsza breaka zdobyła Urszula Radwańska i prowadziła już 4:1. Vinci zdołała wygrać dwa kolejne gemy, ale po chwili przegrała (po walce na przewagi) raz jeszcze swoje podanie. Od stanu 3:5 cztery kolejne gemy wygrała Włoszka, broniąc meczbola przy swoim podaniu w dziesiątym gemie.

Zmarnowaną szansą w drugim secie nasza tenisistka w ogóle się nie zdeprymowała. Radwańska imponowała skutecznością w decydującej partii. Kluczowy był trzeci gem, przy prowadzeniu Polki 2-0. Obie tenisistki miały po kilka przewag, ale ostatecznie krakowianka zdołała utrzymać swój serwis. Radwańska dołożyła do tego jeszcze trzy kolejne gemy i triumfowała w równo dwie godziny.

Był to czwarty mecz pomiędzy Radwańską a Vinci i pierwsze zwycięstwo Polki. W trzech wcześniejszych konfrontacjach nasza tenisistka nie zdołała ugrać nawet gema.

W czwartek Urszulę Radwańską czeka konfrontacja z Sereną Williams. Mecz niemal na pewno zostanie rozegrany na korcie centralnym i można przypuszczać, że zostanie pokazany na antenie TVP Sport lub TVP2.