Rotterdam: deblowa wygrana Janowicza

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz i Jarkko Nieminen pokonali Treata Hueya i Dominica Inglota 6:4, 7:5 w 1. rundzie zmagań deblistów w Rotterdamie. W kolejnym meczu trafią na Polaków – Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.

Janowicz w Rotterdamie zanotował falstart, przegrywając już w pierwszym pojedynku turnieju singlowego z Victorem Hanescu, więc rekompensaty postanowił poszukać w grze podwójnej. Wraz z Nieminenem, 31-letnim Finem, rywalizację rozpoczął od pojedynku z ogranymi w deblowych bojach Filipińczykiem Hueyem i Brytyjczykiem Inglotem.

W pierwszej partii meczu obie pary szły łeb w łeb. Regularnie wygrywały swoje podania, rzadko kiedy pozwalając na stworzenie zagrożenia przy swoim serwisie. Przełom nastąpił w 9. gemie. Janowicz i Nieminen przełamali rywali, a po chwili wykorzystali pierwszą piłkę setową i objęli prowadzenie.

Druga partia układała się pod dyktando Hueya i Inglota. Filipińsko-brytyjska para przełamała Janowicza i Nieminena już w 4. gemie, a następnie umiejętnie broniła swojego serwisu. Ale gdy kilkanaście minut później stanęli przed szansą na zakończenie seta, kluczowy punkt zdobyli Polak z Finem, którzy tym samym odrobili stratę przełamania. Janowicz i Nieminen poszli za ciosem i chwilę później ponownie przełamali rywali. Po wygraniu pięciu gemów z rzędu zwyciężyli 6:4, 7:5.

W ćwierćfinale zmagań w Rotterdamie dojdzie do pojedynku, w którym zagrają aż trzej Polacy, albowiem Janowicz z Nieminenem zmierzą się z Fyrstenbergiem i Matkowskim. Najwyżej notowani polscy debliści uporali się wczoraj z Benoit Paire’em i Gilles Simonem, zwyciężając 7:6(4), 3:6, 10-5.

Pierwsza runda debla:
J. Janowicz, J. Nieminen (Polska, Finlandia) – T. Huey, D. Inglot (Filipiny, Wielka Brytania) 6:4, 7:5