Fed Cup: jest awans Polek!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: fedcup.com

Agnieszka i Urszula Radwańskie wygrywając w deblu z Dariją Jurak oraz Aną Konjuh, zapewniły polskiej reprezentacji zwycięstwo w turnieju Fed Cup w Eilat!

Podopieczne Tomasza Wiktorowskiego przerwały fatum występów w turniejach I grupy strefy euro-afrykańskiej. W dwóch ubiegłych sezonach przegrywały ostatni mecz zawodów. Zwycięstwo w tym roku nie przyszło łatwo, ale najważniejsze, iż Polki grać będą dalej w tegorocznej edycji Fed Cup.

Zwycięstwo w zawodach w Eilat sprawiło, iż w dniach 20-21 kwietnia reprezentacja Polski zagra w barażach o awans do II Grupy Światowej. Nie będzie to już turniej, a pojedynczy mecz, grany w pełnym wymiarze (cztery single i w razie potrzeby na koniec pojedynek deblowy). O tym, z kim biało-czewrone zagrają zadecyduje losowanie. Polska zagra z jednym z trzech innych triumfatorów I grupy (trzech różnych stref kontynentalnych) lub ekipą, która przegra spotkanie pierwszej rundy II Grupy Światowej (mecze tej fazy odbywają się w ten weekend, wyniki można śledzić tutaj).

Poniżej zapis relacji spotkania deblowego, które zapewniło Polkom zwycięstwo w turnieju w Eilat. Jutro w drugim meczu finałowym (pomiędzy triumfatorami grup B i D) zagrają Brytyjki oraz Bułgarki.

6:4 Jest zwycięstwo!!! Jest awans!!! Chorwatki prowadziły przy swoim podaniu 30-15, ale następne trzy punkty wygrały siostry Radwańskie!!!

5:4 Bardzo ważny moment tego meczu! Polki wybroniły trzy break pointy (dwa od 15-40 oraz trzeciego w grze na przewagi), a same wykorzystały trzecią okazję na skończenie gema.

4:4 No i po raz drugi podopieczne Tomasza Wiktorowskiego odrabiają straty w tym secie. Przełamanie na sucho dla Polek! Wkraczamy w decydującą fazę seta (i oby również meczu).

3:4 Tym razem szybko wygrane podanie przez Radwańskie (do 15). Jest to dobry moment, żeby pójść z ciosem!

2:4 Pewnie wygrany serwis przez Chorwatki (do 15). Rośnie ryzyko trzeciego seta.

2:3 Huśtawka w drugim secie trwa w najlepsze. Polki przy swoim podaniu nie wygrały nawet piłki.

2:2 Tak też się stało – Polki odrabiają straty! Radwańskie przy 15-40 wykorzystały pierwszą w gemie okazję na breaka!

1:2 Radwańskie szybko utrzymują swój serwis (do 15). Przydałoby się teraz odrobić straty.

0:2 Chorwatki wygrywają swoje podanie do 30.

0:1 Drugiego seta Chorwatki rozpoczynają od zdobycia breaka. Przy 30-15 Konjuh oraz Jurak wygrały trzy kolejne punkty. I znowu nerwy…

6:2 Set dla Polski. Siostry Radwańskie wygrywają gem serwisowy Chorwatek do 15! Jesteśmy set od awansu do kolejnej fazy rozgrywek Fed Cup!

5:2 Siostry na fali, wygrywają czwarty gem z rzędu! Krakowianki wygrywają serwis do 15.

4:2 Trzeci gem z rzędu dla Radwańskich! Chorwatki przy swoim serwsie wygrał tylko jedną piłkę. Tak trzymać!

3:2 Szybko i pewnie wygrane podanie przez Polki (do 15).

2:2 Strata natychmiast odrobiona! Przy 15-40 Chorwatki wybroniły jednego break pointa, ale drugą okazję na przełamanie siostry Radwańskie wykorzystały!

1:2 Niestety przełamanie dla Jurak i Konjuh. Polki przy swoim podaniu nie wygrały nawet punktu.

1:1 Chorwatki wybroniły dwa break pointy, a same wykorzystały drugą piłkę na gema przy swoim podaniu.

1:0 Znakomity początek sióstr Radwańskich, które do  0 wygrywają własne podanie. Oby tak dalej!

19:13 Przypominamy, że nie dysponujemy przekazem telewizyjnym z Eilat i jestem "skazani" na oficjalny live score.

19:10 Ten bardzo ważny dla polskiego tenisa mecz od podania rozpoczną Polki.

19:09 Siostry Radwańskie w tegoroczny Fed Cup zagrały jeden mecz w deblu, wygrywając z Shahar Peer oraz Julią Glushko 4:6, 6:3, 6:4. To zwycięstwo zapewniło Polsce awans do dzisiejszego finału. Darija Jurak zagrała we wszystkich trzech meczach deblowych Chorwacji, wszystkie je wygrywając. Ana Konjuh zagrała w jednym z tych pojedynków (wygranym z Austriaczkami 6:4, 6:4).

19:01 Rok temu również mecz deblowy rozstrzygał o losach finałowej potyczki Polke w turnieju Fed Cup w Eilat. Niestety wówczas siostry Radwańskiej przegrały ze Szwedkami Sofią Arvidsson oraz Johanną Larsson. Teraz nie bierzmy pod uwagę takiego scenariusza!