Doha: Jegiołka zdobyła cztery gemy

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, foto: wtatour.com

Grająca z dziką kartą Justyna Jegiołka przegrała 3:6, 1:6 z Mervaną Jugić-Salkić w pierwszej rundzie eliminacji turnieju Qatar Total Open 2013 w Doha (pula nagród 2 639 000 dolarów).

Sam występ naszej 21-letniej reprezentantki w Doha był sporym zaskoczeniem. Losowanie dla Jegiołki (404 WTA) nie było jednak specjalnie trudne, albowiem trafiła na rozstawioną z „trzynastką”, 32-letnią tenisistkę z Bałkanów. Jugić-Salkić aktualnie zajmuje 204. miejsce w rankingu WTA.

Początek pojedynku był bardzo wyrównany, a większość gemów trwała po kilka minut. Im jednak mecz dłużej trwał, tym był bardziej jednostronny. Ostatecznie w dzisiejszym debiucie w Doha, Polka zdobyła cztery gemy i odpadła z turnieju.

Jegiołka przede wszystkim w drugim secie miała bardzo duże problemy z własnym serwisem. Mierząca ponad 180 centymetrów tenisistka popełniła pięć podwójnych błędów, a po swoim drugim podaniu wygrywała zaledwie 10% piłek. Mecz trwał stosunkowo długo, godzinę i 23 minuty.

Pierwsza runda eliminacji:
Mervana Jugić-Salkić (Bośnia i Hercegowina, 13) – Justyna Jegiołka (Polska, WC) 6:3, 6:1