Fed Cup: deblistki przypieczętowały wygraną

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Paula Kania i Alicja Rosolska rozprawiły się z Basak Eraydin i Ipek Soylu, zwyciężając 7:5, 7:6(4), dzięki czemu reprezentacja Polski pokonała Turcję 3:0.

Kilka godzin wcześniej siostry Radwańskie wygrały swoje singlowe pojedynki, zapewniając biało-czerwonym pokonanie Turcji jeszcze przed rozpoczęciem starcia deblowego. Dzięki temu Agnieszka i Urszula nie musiały rozgrywać dodatkowego meczu, lecz, podobnie jak w starciu z Rumunkami, wykazać się mogły Kania i Rosolska.

Pierwszy set pojedynku deblowego w meczu Polek z Turczynkami był bardzo nerwowy. Kania i Rosolska wydawały się zdecydowanymi faworytkami starcia z nastoletnimi rywalkami (Eraydin ma 19, a Soylu niespełna 17 lat), ale grały nerwowo i co rusz traciły uzyskaną przewagę. W decydującym momencie wykazały się jednak większym opanowaniem, dzięki czemu zwyciężyły 7:5.

Polki poszły za ciosem w drugim secie. Kania i Rosolska szybko zdołały przełamać rywalki i wyszły na prowadzenie 2:0. Potem, podobnie jak w pierwszej partii, straciły jednak podanie i gra się wyrównała. Do końca seta tenisistki pewnie wygrywały swoje podania i o losach partii musiał zadecydować tiebreak. A w nim nieznacznie lepsze okazały się Polki, które ostatecznie zwyciężyły 7:5, 7:6(4).

Polska – Turcja 3:0
Urszula Radwańska – Pemra Ozgen 6:2, 5:7, 6:2
Agnieszka Radwańska – Cagla Buyukakcay 6:1, 6:2
P. Kania, A. Rosolska – B. Eraydin, I. Soylu 7:5, 7:6(4)