Fed Cup: Agnieszka Radwańska zapewnia Polsce zwycięstwo!

Agnieszka Radwańska pokonała Soranę Cirsteę 6:3, 6:4, zapewniając polskiej reprezentacji zwycięstwo nad Rumunią, w turnieju Fed Cup (I gr. strefy euro-afrykańskiej), rozgrywanym w izraelskim Eilat.

Mecz Radwańskiej z Cirsteą był pojedynkiem dwóch najwyżej sklasyfikowanych tenisistek, które występują w Izraelu. Polska gwiazda tenisa nie zawiodła i pewnie pokonała liderkę ekipy rumuńskiej.

W meczu nie brakowało jednak nerwowych momentów i okresów skutecznej gry Rumunki. W pierwszej partii cztery z sześciu rozegranych gemów kończyło się przełamaniami. Od stanu 3:3 trzy kolejne gemy wygrała Agnieszka Radwańska, kończąc partię w 34 minuty.

Dwa pierwsze gemy drugiego seta zapisała na swoje konto Cirstea. Polka nie pozwoliła jednak rywalce odskoczyć i wygrała pięć kolejnych gemów. Przy stanie 2:5 Rumunka obroniła jednego meczbola, utrzymała swój serwis, a po chwili odrobiła stratę przełamania. Przy wyniku 4:5 i własnym podaniu Cirstea wygrała pierwszą piłkę, jednak cztery następne należały do Radwańskiej. Mecz trwał godzinę i 14 minut.

Na koniec pierwszego dnia rywalizacji w Eilat dojdzie do meczu deblowego Polska-Rumunia. Paula Kania i Alicja Rosolska zagrają z Soraną Cirsteą oraz Ralucą Olaru.

Bez względu na rozstrzygnięcie gry podwójnej Polki są już pewne zwycięstwa nad Rumunią. Dzisiejszy mecz uznawany był za najtrudniejszy sprawdzian naszej reprezentacji podczas całego turnieju w Eilat (wynikało tak z rankingu WTA i renomy poszczególnych reprezentacji). W czwartek zagramy z Turcją, natomiast w piątek z Izraelem.

Polska – Rumunia 2-0
Urszula Radwańska – Cristina Dinu 7:5, 6:2
Agnieszka Radwańska – Sorana Cirstea 6:3, 6:4