Fed Cup: ciężka przeprawa Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska wygrała z Cristiną Dinu 7:5, 6:2, dając Polsce pierwszy punkt w spotkaniu z Rumunią, w turnieju Fed Cup (I gr. strefy euro-afrykańskiej).

Ze względu na opady deszczu pierwszy mecz Polski w turnieju drużyny rozgrywanym w Eilat rozpoczął się z niedużym opóźnieniem. Jako pierwsze na kort wyszły drugie rakiety obu drużyn. „Na papierze” krakowianka wydawała się zdecydowaną faworytką w konfrontacji z 244. tenisistką rankingu.

W rzeczywistości pierwszy mecz Polski w Izraelu okazał się zaciętą batalią. Co prawda już w pierwszym gemie Radwańska zdobyła breaka, ale Dinu błyskawicznie straty odrobiła. W czwartym gemie nasza tenisistka zdołała „wyciągnąć” ze stanu 15-40, a w ósmym obroniła kolejnego break pointa.

W końcu w jedenastym gemie Radwańska zdobyła przełamanie. Przypieczętowanie zwycięstwa w secie nie przyszło jednak łatwo naszej tenisistce. Przy prowadzeniu 6:5 i serwisie Polki zrobiło się 0-40. Krakowianka zdołała wgrać cztery kolejne punkty. Dinu obroniła pierwszego setbola, ale Radwańska doprowadziła do kolejnej okazji i w końcu zwycięsko zakończyła partię.

Drugi set rozpoczął się po myśli Rumunki, która wygrała dwa pierwsze gemy. Od stanu 0:2 sześć kolejny gemów zapisała jednak na swoje konto młodsza z sióstr Radwańskich. Mecz trwał godzinę oraz 26 minut.

W drugim spotkaniu rywalizacji polsko-rumuńskiej zagrają liderki obu reprezentacji. Agnieszka Radwańska zmierzy się z Soraną Cirsteą (27 WTA). Co ciekawe są to dwie najwyżej notowane tenisistki, które grają w całym tegorocznym turnieju Fed Cup w Eilat.

Polska – Rumunia 1-0
Urszula Radwańska – Cristina Dinu 7:5, 6:2