Australian Open: Bednarek i Janowicz w II rundzie

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk zapewnili sobie miejsce w drugiej rundzie Australian Open. Polacy pokonali Jamie Delgado i Kena Skupskiego 6:0, 6:7(2), 6:3.

Polacy mecz z Brytyjczykami rozpoczęli w imponujący sposób. W pierwszym secie wykorzystali 3 z 4 break pointów, pewnie utrzymywali własne podanie i wygrali seta „na sucho”. W drugiej partii gra zdecydowanie się wyrównała. Obie pary przez cały czas skutecznie pilnowały swojego serwisu, a w tie breaku wyraźnie górą byli Delgado i Skupski (7-2).

O losach decydującego seta zadecydował jeden break, zapisany na konto Polaków. Mecz trwał godzinę i 57 minut.

W drugiej rundzie Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz na pewno zagrają z Hiszpanami. Będą nimi rozstawieni z numerem jedenaście David Marrero i Fernando Verdasco lub Roberto Bautista Agut oraz Feliciano Lopez.

Pierwsza runda debla:
T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska) – J. Delgado, K. Skupski (Wielka Brytania) 6:0, 6:7(2), 6:3