Australian Open: Rosolska bliska sprawienia niespodzianki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: australianopen.org, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Niewiele brakowało, a Alicja Rosolska i Tamarine Tanasugarn sprawiłyby dużą niespodziankę w deblowym turnieju kobiet. Po zaciętym meczu polsko-tajska para przegrała z Marią Kirilenko i Lisą Raymond 2:6, 6:1, 4:6.

Nie miała szczęścia w losowaniu Alicja Rosolska. Początek pojedynku z faworyzowanymi rywalkami był taki, jaki można było oczekiwać. Kirilenko i Raymond szybko objęły prowadzenie 3:0, dołożyły jeszcze jedno przełamanie i wygrały zdecydowanie 6:2.

Jednak w drugim secie, ni stąd ni zowąd, sytuacja się całkowicie zmieniła. Rosolska i Tanasugarn bardzo dobrze serwowały, a przeciwniczki grały dużo słabiej, w efekcie czego polsko-tajska para zdobyła trzy przełamania i wygrała 6:1, tracąc w całej partii tylko 12 punktów!

Bardzo zacięta był decydujący set. Długo nie było wiadomo, kto ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie faworytek. Rozstawione z trójką Kirilenko i Raymond zdołały raz przełamać Rosolską i Tanasugarn, a to, jak się okazało, wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Pierwsza runda debla:
M. Kirilenko, L. Raymond (Rosja, USA, 3) – A. Rosolska, T. Tanasugarn (Polska, Tajlandia) 6:2, 1:6, 6:4