Australian Open: Radwańska (prawie) zgodnie z planem

Agnieszka Radwańska wygrała z Bojaną Bobusic 7:5, 6:0 i zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie Australian Open. Kolejną rywalką Polki będzie Irina-Camelia Begu lub Arantxa Rus.

Radwańska swój tegoroczny występ rozpoczęła od niespodziewanych problemów w pierwszym secie konfrontacji z 307. w rankingu reprezentantką gospodarzy. Aż siedem gemów w tej partii kończyło się breakami. 24-letnia Bobusic serwowała nawet przy stanie 5:4, ale od tego momentu nie zdołała zapisać na swoje konto gema.

W drugim secie dominacja Agnieszki Radwańskiej była już bardzo zdecydowana. Australijka zdołała wygrać w tym tylko dziewięć piłek i ani jednego gema. Mecz trwał godzinę oraz 19 minut.

Trzykrotna ćwierćfinalistka Australian Open w drugiej fazie turnieju zagra z Rumunką Iriną-Camelią Begu (55 WTA) lub leworęczną Holenderką Arantxą Rus (70 WTA).

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Bojana Bobusic (Australia, WC) 7:5, 6:0