Auckland: dwa tie breaki i finał Radwańskiej!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: , foto: AFP

To był najtrudniejszy pojedynek w Auckland dla Agnieszki Radwańskiej. Polka potrzebowała prawie dwóch godzin, aby pokonać Jamie Hampton, ale znów nie straciła seta, wygrywając zacięty mecz 7:6(4), 7:6(3).

Jest pierwszy finał WTA Radwańskiej w nowym sezonie! Chociaż wywalczony po naprawdę trudnym spotkaniu. O ile we wcześniejszych meczach, nasza tenisistka wygrywała pewnie i bez historii, o tyle w półfinale przypomniała nam trochę, jak często emocje i zwroty akcje są nieodłącznym elementem jej gier.

W pierwszej partii młoda Amerykanka miała już zwycięstwo w rękach. Przez długi czas obie tenisistki utrzymywały swoje podania, chociaż Hampton miała wiele okazji na przełamanie naszej tenisistki, Polka zaś żadnej. Jednak przy stanie 5:5 Amerykanka dopięła swego i wydawało się, że zwycięży. Radwańska błyskawicznie odrobiła stratę, a w tie breaku wygrała pewnie do czterech i wyrwała rywalce wygraną.

Drugi set był zupełnie inny. To Polka błyskawicznie objęła wysokie prowadzenie 4:0, a potem… przegrała pięć kolejnych gemów! W porę jednak się ocknęła, wyrównała i znów doprowadziła do tie breaka, w którym ponownie była wyraźnie lepsza, triumfując do trzech.

Finałową przeciwniczką Radwańskiej będzie Yanina Wickmayer, która po bardzo zaciętym meczu pokonała Monę Barthel.