Doha: Kubot przegrał w ćwierćfinale debla

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy przegrali z Daniele Braccialim i Oliverem Marachem 6:7(10), 6:4, 6-10 w ćwierćfinale turnieju w Dosze. Kilka godzin wcześniej Polak poległ także w singlu.

Środa była bardzo pracowitym dniem dla Kubota. Polak najpierw stoczył blisko dwugodzinny bój z Simone Bolellim w 2. rundzie singla (przegrał 6:2, 4:6, 4:6), a następnie jeszcze o kilka minut dłużej rywalizował w pojedynku deblowym. Kubot, grający u boku Jeremy’ego Chardy, mierzył się z Danielem Braciallim i Oliverem Marachem o półfinał imprezy w Dosze.

Pierwsza partia spotkania okazała się najbardziej wyrównaną i emocjonującą w meczu. Obie pary wywalczyły po jednym przełamaniu i o zwycięstwie musiał zadecydować tiebreak. W dodatkowym gemie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, przez co oba deble miały kilka szans na skończenia seta. Ostatecznie górą byli Bracialli i Marach, którzy zwyciężyli 12-10.

Długo wydawało się, że i drugi set zakończy się tiebreakiem, ale w końcówce tej części gry inicjatywę przejęli Kubot i Chardy. Polak z Francuzem przełamali rywali w 9. gemie, a chwilę później wyrównali wynik meczu, zwyciężając 6:4.

Super tiebreak także rozpoczął się lepiej dla Kubota i Chardy. Polsko-francuska para wyszła na prowadzenie 4:1. Potem jednak Bracialli i Marach zdobyli aż 7 punktów z rzędu i znacznie przybliżyli się do wygranej. Kubot i Chardy zerwali się w końcu do odrabiania strat, ale przewaga Włocha i Austriaka była już zbyt wyraźna. W efekcie po godzinie i 58 minutach walki Bracialii i Marach zwyciężyli 7:6(10), 4:6, 10-6 i awansowali do półfinału turnieju w Dosze.

Ćwierćfinał debla:
D. Bracciali, O. Marach (Włochy, Austria) – J. Chardy, Ł. Kubot (Francja, Polska) 7:6(10), 4:6, 10-6