Doha: stracona szansa Kubota

Łukasz Kubot nie zdołał wykorzystać wielkiej szansy na awans do ćwierćfinału turnieju w Doha. W drugiej rundzie Polak przegrał z Simone Bolellim 6:2, 4:6, 4:6.

Wczoraj Kubot w bardzo efektownym stylu pokonał rozstawionego z numerem siedem Feliciano Lopeza. Dzisiejszy mecz nasz tenisista również rozpoczął obiecująco.

W pierwszym secie Polak wykorzystał obie okazje na przełamanie i pewnie pilnując własnego podania, wygrał 6:2. W drugiej partii Kubot jako pierwszy zdołał wywalczyć breaka i prowadził już 3:1. Od tego momentu 27-letni Włoch wygrał pięć z sześciu kolejnych gemów, wyrównując tym samym stan rywalizacji.

W pierwszej części decydującego seta obaj tenisiści zdobyli po jednym przełamanie. W dziewiątym gemie Kubot po raz kolejny przegrał swoje podanie, co okazało się rozstrzygające. Po zmianie stron Bolelli pewnie utrzymał swój serwis, wykorzystując drugą piłkę meczową. Spotkanie trwało godzinę i pięćdziesiąt minut.

Jeszcze dziś Łukasz Kubot zagra w ćwierćfinale debla, w którym występuje w duecie z Jeremy Chardym. Francusko-polska para zmierzy się z Daniele Braccialim oraz Oliverem Marachem.

Simone Bolelli (Włochy) – Łukasz Kubot (Polska) 2:6, 6:4, 6:4