Brisbane: Urszula Radwańska w II rundzie

Urszula Radwańska wygrała z Tamirą Paszek 2:6, 6:0, 6:2 i zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie turnieju w Brisbane. O awans do ćwierćfinału krakowianka zagra z Caroline Wozniacki lub kwalifikantką.

Radwańską i Paszek dzieli w rankingu jedno miejsce w różnicy (na korzyść Austriaczki, ale po dzisiejszym zwycięstwie to nasza tenisistka będzie wyżej) oraz jeden dzień różnicy wieku. Zawodniczki mają też pod wieloma względami zbliżony styl gry.

Konfrontacja Radwańskiej z Paszek otwierała dzisiejsze pojedynki na korcie numer 1. Mecz lepiej rozpoczął się dla Austriaczki, która wykorzystała w pierwszym secie obie okazje na przełamanie i bardzo pewnie utrzymywała własne podania.

Od drugiego seta obraz gry zmienił się jednak całkowicie. Radwańska nie straciła już do końca spotkania ani razu swojego serwisu. W drugim secie w ogóle nie przegrała gema, a w decydującej partii zaledwie dwa. Mecz trwał godzinę oraz 55 minut.

Urszula Radwańska w Brisbane gra po raz pierwszy. O awans do ćwierćfinału zmierzy się najprawdopodobniej z Caroline Wozniacki. Była liderka rankingu musi jednak najpierw wygrać mecz z jedną z kwalifikantek (jeszcze nie wiadomo którą).

Urszula Radwańska (Polska) – Tamira Paszek (Austria) 2:6, 6:0, 6:2