Doha: porażka Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Michał Przysiężny nie rozpoczął pomyślnie zmagań w nowym sezonie tenisowym. W pierwszej rundzie eliminacji turnieju ATP w Doha przegrał 6:7(5), 6:7(3) z niżej notowanym Mołdawianinem Radu Albotem.

W pierwszym meczu nowego sezonu Przysiężnemu wyraźnie brakowało skuteczności. Zawodził przede wszystkim serwis, który w normalnych warunkach jest najgroźniejszą bronią głogowianina. Polak w całym meczu stracił podanie czterokrotnie. Najbardziej bolesna było niepowodzenie w końcówce drugiego seta. Przysiężny przy stanie 4:5 obronił cztery piłki meczowe, a po chwili przełamał Mołdawianina. Nie zdołał jednak pójść za ciosem i stracił serwis (nie wykorzystując w międzyczasie piłek setowych), przez co konieczne stało się rozegranie drugiego w tym pojedynku tie breaka. Na koniec pierwszej odsłony 23-letni Radu Albot zwyciężył 7-5. W drugim secie jego przewaga była większa – tym razem Mołdawianin zwyciężył 7-3.

Przysiężny w całym spotkaniu odnotował 13 asów serwisowych. Niestety miał bardzo słabą skuteczność wygrywanych piłek po drugim podaniu – 35 procent. Właśnie ten fakt przyczynił się do porażki z niej klasyfikowanym Albotem (225 ATP). Przypomnijmy, że Polak zajmuje obecnie 208. pozycję, którą w dużej mierze zawdzięcza wygranemu na koniec poprzedniego sezonu challenegrowi w Toyocie.

W turnieju głównym w Doha wystąpi Łukasz Kubot. 30-letni lubinianin zagra również w grze podwójnej, do której zgłosił się wraz z Jeremym Chardy.