Marta Domachowska awansowała do ćwierćfinału!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska awansowała niespodziewanie do ćwierćfinału turnieju Internationaux Feminins de la Vienne, który od poniedziałku rozgrywany jest we francuskim Poitiers (pula nagród wynosi 100 000 USD). Polska tenisistka, które we Francji musiała najpierw przechodzić eliminacje, w dniu dzisiejszym wyeliminowała z turnieju Chorwatkę, Jelenę Kostanic-Tosic. 26-letnia tenisistka jest obecnie sklasyfikowana na 106 pozycji w rankingu WTA, a więc znacznie wyżej niż Domachowska.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównanym widowiskiem, gdyż obie tenisistki dobrze rozpoczęły mecz. Z czasem jednak przewagę obejmowała Domachowska, której udało się dwukrotnie przełamać serwis Chorwatki. Nasza zawodniczka bardzo dobrze spisywała się przy własnym podaniu, wygrywając po drugim serwisie aż 80% punktów. Ostatecznie po 42 minutach lepsza okazała się 21-letnia Polka, która wygrała 6:4.

Drugiego seta swoim serwisem rozpoczęła Kostanic i to na pewno jej pomogło. Chorwacka gwiazda tenisa znakomicie serwowała, nie dając Domachowskiej większych szans na uzyskanie przełamania. Odwrotnie było przy podaniu polskiej tenisistki, które mimo dobrej gry straciła raz swój serwis. Było to moment przełomowy, gdyż Kostanic-Tosic nie oddała już uzyskanej przewagi aż do końca seta.

26-letnia Chorwatka, która była na pewno faworytka tego spotkania, nie wytrzymała wyraźnie tego meczu kondycyjnie. Pod koniec trzeciej partii Kostanic popełniała dużo błędów, dzięki czemu Domachowska uzyskała przewagę podwójnego przełamania. Jak się później okazało – nie oddała jej już do końca meczu, tym samym wygrywając spotkanie w trzech setach po blisko dwóch godzinach gry.

Marta Domachowska udanie więc zrewanżowała się Kostanic-Tosic za porażkę w ubiegłym roku w Bangkoku. Wtedy to w drugiej rundzie lepsza była Chorwatka, która oddała Polce zaledwie.. jednego gema. Tym razem to nasza zawodniczka była lepsza i zagra jutro o awans do półfinału. Jej przeciwniczką będzie Rosjanka, Ałła Kudriawcewa (nr 6), która jest obecnie sklasyfikowana na 90 miejscu na świecie. Będzie to pierwszy pojedynek tych tenisistek.