Marta Domachowska w III rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska (nr 4) awansowała do decydującej trzeciej rundy eliminacji turnieju Internationaux Feminins de la Vienne, który odbywa się we francuskim Poitiers (pula nagród wynosi 100 000 USD). Polska tenisistka w drugim spotkaniu także nie miała najmniejszych problemów z wyeliminowaniem tym razem reprezentantki gospodarzy, Magalie Girard. 24-letnia tenisistka z Francji jest obecnie sklasyfikowana na 993 miejscu w rankingu WTA i różnicę tę w rankingach było widać na korcie.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo jednostronnym widowiskiem, gdyż Domachowska od samego początku narzuciła własny styl gry. 21-letnia Polka trzykrotnie przełamała serwis Girard i tym samym rozgromiła ją 6:1 w zaledwie 23 minuty! Nasza zawodniczka w pierwszej partii wygrywała ponad 90% punktów po pierwszym serwisie i znakomicie atakowała drugie podanie rywalki – Girard wygrała zaledwie dwie z jedenastu piłek.

Zdecydowanie więcej walki oglądaliśmy za to w drugim secie, kiedy to polska tenisistka jakby zlekceważyła swoją rywalkę. Domachowska dwukrotnie straciła swój serwis, jednak uratowało ją tragiczne podanie Girard. Francuzka w drugiej partii także trzykrotnie przegrała swój serwis, tracąc jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Domachowska w drugiej odsłonie spotkania dobrze zagrywała pierwszym podaniem – zagrała aż siedem asów. Spotkanie zakończyło się po 53 minutach.

Rywalką Domachowskiej w spotkaniu decydującym o awansie do turnieju głównego będzie Chorwatka Ivana Lisjak (nr 5). Dwudziestoletnia tenisistka z Zagrzebia jest obecnie sklasyfikowana na 183 miejscu w rankingu WTA, a więc nieco niżej od Polki. Zawodniczki te spotkały się kilka tygodni temu w Bratysławie – w tej samej fazie turnieju. Wtedy to lepsza w dwóch setach była chorwacka tenisistka, nadarza się zatem świetna okazja do rewanżu.