Szczecin: Polacy bez tytułu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: pekaoszczecinopen.eu, foto: Andrzej Szkocki/Pekao Szczecin Open

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w finale Pekao Szczecin Open. Najwyżej rozstawieni Andre Begemann i Martin Emmrich wygrali 3:6, 6:1, 10-3.

Finał rozpoczął się dla Polaków bardzo dobrze. Nasi tenisiści byli w pierwszym secie lepsi od wyżej notowanych i faworyzowanych rywali. Znakomicie serwowali – po pierwszym podaniu przegrali tylko punkt! Obronili też jednego break pointa i zdobyli jedno przełamanie, zwyciężając 6:3.

Niestety, w drugim secie Begemann i Emmrich mieli wyraźną przewagę. Polacy zagrali dużo słabiej i dwukrotnie stracili własny serwis. Nie wykorzystali jednej okazji na przełamanie rywali i przegrali do jednego. Także w super tie breaku górą byli Niemcy. I to zdecydowanie. Bednarek i Kowalczyk przegrali do trzech i tytuł powędrował w ręce faworytów.

Finał debla:
A. Begemann, M. Emmrich (Niemcy, 1) – T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska) 3:6, 6:1, 10-3