Porażka Anny Korzeniak w Bratysławie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Korzeniak odpadła w pierwszej rundzie eliminacji turnieju Ritro Slovak Open, który od wczoraj odbywa się na kortach twardych w Bratysławie (pula nagród wynosi 100 000 USD + H). Polska tenisistka miała wczoraj bardzo trudne zadanie, gdyż jej przeciwniczką była Julia Goerges (nr 4), która jest rówieśniczką naszej tenisistki. 19-letnia Niemka jest jednak znacznie wyżej sklasyfikowana w rankingu WTA – obecnie zajmuje 134 miejsce, gdy Korzeniak zajmuje 189 pozycję.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo jednostronnym widowiskiem, gdyż niemiecka zawodniczka potrafiła narzucić Polce własny styl gry. Mierząca 178 centymetrów Goerges bardzo dobrze serwowała, pewnie wygrywając wszystkie swoje gemy serwisowe. Pierwszy set tym samym potoczył się bardzo szybko i zawodniczka z z Bad Oldesloe wygrała go 6:1.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał drugi set tego meczu, kiedy to Korzeniak walczyła z Niemką, jak równa z równą. Przy stanie 5:5 mogliśmy mieć nadzieję, że to jednak Polka rozstrzygnie tego seta na swoją korzyść. Nic jednak bardziej mylnego – Goerges wygrała dwa kolejne gemy, tym samym wygrywając całe spotkanie w dwóch setach.