Polacy w półfinale turnieju Masters Series w Madrycie!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Dominik Kulaszewicz (ideaprokomopen.pl)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po raz pierwszy w karierze osiągnęli półfinał turnieju zaliczanego do elitarnego grona Masters Series. Polacy pokonali dziś w 1/4 zawodów Mutua Madrilena w Madrycie Jeffa Coetzee z Republiki Południowej Afryki oraz Holendra Rogiera Wassena.

Coetzee i Wassen byli wczoraj sprawcami sporej niespodzianki, pokonują rozstawionych z numerem drugim Daniela Nestora oraz Nenada Zimonjica 6:4, 6:4.

Początek dzisiejszego meczu nie ułożył się najlepiej dla Fyrstenberga i Matkowskiego. W pierwszej partii nasi debliści dwukrotnie nie zdołali utrzymać własnego podania. Główną tego przyczyną był drugi serwis, po którym Mariusz i Marcin wygrali tylko trzy z jedenastu piłek.

W drugim secie Coetzze i Wassen wciąż bezbłędnie rozgrywali swoje gemy serwisowe, ale na szczęście i Polacy czynili podobnie, chociaż musieli bronić trzech break pointów. Ostatecznie doszło do tie-breaka, którego Fyrstenberg i Matkowski wygrali do czterech.

Decydujący o losach awansu do półfinału tie-break meczowy przebiegał już całkowicie pod dyktando Polaków. Nerwowo był tylko pod sam jego koniec, gdy od stanu 3:9 Coetzee i Wassen obronili trzy kolejne piłki meczowe. Tenisowego cudu jednak nie było i nasi debliści wykorzystali czwartego match pointa. Spotkanie trwało osiemdziesiąt minut.

W jutrzejszym półfinale rywalami Polaków będą rozstawieni z numerem czwartym Szwed Jonas Bjorkman i Białorusin Max Mirnyj lub też Australijczycy Jordan Kerr oraz Todd Perry.

Wynik ćwierćfinału:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski – Jeff Coetzee, Rogier Wassen (RPA, Holandia) 2:6, 7:6(4), 10:6