Isia w ćwierćfinale Zurich Open!!!

/ Anna Wilma , źródło: zurichopen.net, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska pokonała pierwszą rakietę Słowacji, Danielę Hantuchovą w dwóch setach i awansowała do ćwierćfinału turnieju pierwszej kategorii w szwajcarskiej stolicy!

Mecz został rozegrany jako pierwszy na centralnym korcie w Zurichu. Wskazania rankingowe zdecydowanie przechylały się w stronę Hantuchovej. Jednak kibiców słowackiej tenisistki spotkało ogromne rozczarowanie, bo w pierwszym meczu pań lepsza okazała się tenisowa chluba Polski, Agnieszka Radwańska.

Obydwie zawodniczki bardzo precyzyjnie serwowały i pilnowały swoich gemów serwisowych. Polka po własnym podaniu nie wygrała w pierwszej partii zaledwie dwóch piłek! Jednak to głównie opanowanie i koncentracja pozwoliły jej na zwycięstwo w tym secie, bowiem przy serwisie Hantuchovej miała tylko jednego breakpointa! Na szczęście wykorzystała go i pewnie wygrała 6:3.

Zdezorientowana nieco Słowaczka nie zamierzała szybko przegrać spotkania, zwłaszcza że broniła dużej liczby punktów rankingowych (finał w roku 2006). Polka jednak błyskawicznie zweryfikowała jej zamiary. Podanie Danieli straciło na pewności i mocy. Agnieszka Radwańska miała pięć szans na przełamanie, z czego wygrała dwie. Perfekcyjna gra w defensywie zaprocentowała obroną wszystkich breakpointów, które dawały możliwości objęcia prowadzenie Słowaczce. W ten sposób Polka zakończyła spotkanie, pokonując Hantuchovą dwukrotnie do trzech.

Kolejna rywalka Agnieszki Radwańskiej to liderka światowej klasyfikacji kobiet i mistrzyni dwóch turniejów wielkoszlemowych w bieżącym sezonie, Belgijka Justine Henin (numer 1).