Kolejna wygrana Anny Korzeniak!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Korzeniak awansowała do drugiej rundy turnieju Open Gaz de France de Touraine, który w poniedziałek rozpoczął się w Joue-Les-Tours (pula nagród wynosi 50 000 USD). Polska tenisistka nadal znajduje się w bardzo wysokiej formie, jednak dzisiejsze zwycięstwo z Michaelą Pastikovą nie przyszło jej łatwo. 27-letnia Czeszka jest obecnie sklasyfikowana na 261 miejscu w rankingu WTA.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo jednostronnym widowiskiem, gdyż 19-letnia Polka narzuciła rywalce własny styl gry. Czeszka absolutnie nie potrafiła sobie poradzić z dobrymi uderzeniami Korzeniak, przez co w pierwszej partii zdobyła zaledwie dwa gemy.

Druga partia po raz kolejny potwierdziła, że polska tenisistka ma często problemy z koncentracją. Jest to kolejne spotkanie naszej zawodniczki, w którym Korzeniak po wygranym pierwszym secie, znacznie słabiej gra w kolejnej partii. Tym razem Pastikova potrafiła doprowadzić do tie-break’a, w którym mieszkanka Pragi wygrała 7:5.

Wszystko do normy wróciło w decydującym secie, w którym Korzeniak powróciła do swojej bardzo dobrej gry. 19-letnia Krakowianka dwukrotnie przełamała serwis czeskiej tenisistki, dzięki czemu – bez większych problemów – rozstrzygnęła trzecią partię na swoją korzyść.

Było to 51 zwycięstwo Korzeniak w tym sezonie, która poniosła także zaledwie 19 porażek. Kolejną przeciwniczką Polki w Joue-Les-Tours będzie Kristina Barrois. 26-letnia reprezentantka Niemiec jest obecnie sklasyfikowana na 173 miejscu w rankingu WTA, jednak na początku tego roku była bardzo blisko wejścia do czołowej setki. Bardzo dużym atutem w grze Barrois jest mocny serwis – Niemka mierzy aż 183 centymetry.