Agnieszka Radwańska pokonała Marię Kirilenko!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: kremlincup.ru, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy halowego turnieju Kremlin Cup, który wczoraj rozpoczął się na kortach twardych w Moskwie (pula nagród wynosi 1 340 000 USD). Polska tenisistka wyeliminowała dziś Rosjankę, Marię Kirilenko. 20-letnia Rosjanka w ostatnich tygodniach spisywała się znakomicie, między innymi wygrywając turniej w Kalkucie i grając w finale w Seulu (porażka z Venus Williams). Dzięki temu Kirilenko przystępowała do tego spotkania, jako tenisistka wyżej sklasyfikowana – obecnie jest na 26 miejscu na świecie.

Mecz od swojego podania rozpoczęła 20-letnia Rosjanka, która chwilę potem objęła prowadzenie 1:0. Później jednak zdecydowanie lepiej zaczęła grać Agnieszka Radwańska, która zdobyła pięć kolejnych gemów, w tym dwukrotnie przełamując serwis wyżej notowanej rywalki. Kwestią czasu było jednak to, kiedy ofensywne uderzenia rywalki zaczną wchodzić w kort. Gdy wydawało, że nasza zawodniczka rozgromi Rosjankę, to Kirilenko zdobyła trzy kolejny gemy odrabiając jedną stratę podania. Było to jednak wszystko, na co stać było rosyjską tenisistkę w tym secie. Mimo zwycięstwa w pierwszym secie, trzeba przyznać, że Radwańska nie grała najlepiej – szczególnie rzadko trafiając pierwszym serwisem.

Początek drugiej partii zdecydowanie należał do dwudziestoletniej reprezentantki Rosji, która najpierw wygrała pewnie swój serwis, zaraz potem przełamując podanie Radwańskiej. Nasza tenisistka jednak nie odpuściła jednak ani przez chwilę tego seta, gdyż chwilę potem było już 2:2. Kolejne podania przy własnych serwisach, obie panie pewnie wygrywały, dlatego był remis 3:3. Jak się później okazało w tym momencie nastąpił najważniejszy fragment tej partii, gdyż Kirilenko wygrała swój serwis, chwilę potem przełamując podanie Agnieszki. Najlepsza polska tenisistka nie miała już okazji do odrobienia straty, dlatego był remis w setach, 1:1. Trzeba zauważyć, że w tej partii zawodniczka gospodarzy zagrała bardzo dobrze – zanotowała osiemnaście wygrywających uderzeń, przy tylko piętnastu niewymuszonych błędach.

Przed decydującym setem można było mieć duże wątpliwości, czy Agnieszka Radwańska wytrzyma to spotkanie kondycyjnie. Początek trzeciej partii jednak zupełnie temu zaprzeczył – Polka w pierwszych trzech gemach dwukrotnie przełamała serwis Kirilenko. Dwa kolejne gemy obie zawodniczki zapisały na własne konto, mimo że przy stanie 4:0 Radwańska miała szansę, aby objąć prowadzenie 5:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się utratą własnego serwisu przez rosyjską tenisistkę. Mecz trwał dwie godziny i dwanaście minut. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Amelie Mauresmo (nr 6), lub Wiera Zwonariewa, jednak spotkanie drugiej rundy odbędzie się dopiero w czwartek.