Łukasz Kubot bliski przejścia eliminacji w Wiedniu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Łukasz Kubot (nr 8) awansował do drugiej rundy eliminacji turnieju halowego BA-CA Tennis Trophy, który w poniedziałek rozpocznie się na kortach twardych w Wiedniu (pula nagród 642 750 euro). Polski tenisista pokonał dziś po wyrównanym spotkaniu Frederica Niemeyera, który jest obecnie sklasyfikowany na 198 miejscu w rankingu ATP. Zwycięstwo wprawdzie nie przyszło Polakowi łatwo, jednak wygrana na pewno wzmocni go po ostatnich porażkach.

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, gdyż obaj zawodnicy pewnie wygrywali własne gemy serwisowe. Nieco lepsze wrażenie sprawiał jednak Kanadyjczyk, który dał wprawdzie Kubotowi jedną okazję na przełamanie, jednak 25-letni Polak jej nie wykorzystał. Sytuacja ta zemściła się natychmiast, gdyż Niemeyer przełamał podanie naszego tenisisty i wygrał tym samym pierwsza partię. Warto zauważyć, że kanadyjski zawodnik w tym fragmencie gry zaserwował aż sześć asów, mając bardzo wysoką skuteczność pierwszego serwisu – aż 80%.

Zdecydowanie lepiej nasz zawodnik zaprezentował się w drugiej odsłonie tego meczu, kiedy to nie popełniał już tak wielu prostych błędów. Od razu przełożyło się to na grę Kanadyjczyka, który zaczął znacznie słabiej serwować. Kubot bardzo dobrze atakował drugi serwis Niemeyera (wygrał dwie z jedenastu piłek), dzięki czemu aż trzykrotnie przełamał jego podanie. Tym samym najlepszy polski tenisista wyrównał stan meczu na 1:1 w setach.

Podbudowany pewnie wygranym drugim setem Polak, w decydującej partii prezentował się znakomicie – bardzo pewnie wygrywał własne gemy serwisowe (Kanadyjczyk nie miał ani jednej szansy na przełamanie), a na dodatek ciągle wywierał presję na przeciwniku. Wszystko to złożyło się w końcu na przełamanie Niemeyera, co okazało się w skutkach najważniejszym fragmentem meczu, który trwał blisko dwie godziny. Przeciwnikiem Polaka w drugiej rundzie eliminacji będzie 20-letni Austriak, Andreas Haider-Maurer, który jest obecnie sklasyfikowany na 255 miejscu na świecie.