Anna Korzeniak pokonała w Nantes Sofię Arvidsson!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, wtatour.com, foto: jandscup.pl

Anna Korzeniak (nr 7) awansowała do półfinału turnieju Open Gaz de France Nantes Atlantique, który od poniedziałku odbywa się na twardych kortach we francuskim Nantes (pula nagród 25 000 USD). Polska tenisistka znakomicie spisała się w meczu ćwierćfinałowym, kiedy to pokonała najwyżej rozstawioną zawodniczkę, Szwedkę Sofię Arvidsson (144 WTA). 19-letnia Krakowianka po raz kolejny udowadnia, że znakomite wyniki w tym roku, nie są absolutnie dziełem przypadku.

Spotkanie ze znacznie bardziej doświadczoną rywalką było bardzo wyrównane, gdyż Arvidsson w ostatnich tygodniach także znajdowała się w wysokiej formie. Pierwszą partię po bardzo dobrej grze wygrała Korzeniak, 6:4. Później jednak nastąpiło małe załamanie w grze Polki, gdyż w drugim secie zdołała wygrać zaledwie jednego gema. Nie przeszkodziło to jednak mistrzyni Polski w odniesieniu zwycięstwa w trzech setach. Decydująca partia była popisem gry właśnie naszej tenisistki, która oddała Arvidsson dwa gemy.

Dla 19-letniej tenisistki z Krakowa była to trzecia wygra w Nantes. W dwóch poprzednich spotkaniach Korzeniak nie musiała się zbytnio wysilać, gdyż zarówno Anastazję Połtoraskają (333 WTA), jak i Estrellę Cabeza-Candela (301 WTA) pokonała pewnie – w dwóch setach. Rywalką naszej zawodniczki w półfinale będzie Brytyjka, Melanie South (230 WTA). 21-letnia zawodniczka na pewno będzie wymagającą przeciwniczką, jednak faworytką tego spotkanie będzie Anna Korzeniak.

Dzisiejszym zwycięstwem z Sofią Arvidsson nasza zawodniczka zapewniła sobie już czternaście punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej za dwa tygodnie po raz pierwszy awansować do drugiej setki rankingu światowego (obecnie znajduje się na 211 pozycji). Tenisistka Grzegórzeckiego Kraków rozgrywa obecnie najlepszy swój sezon w karierze – wygrała dwa turnieje, zapisała na swoim koncie aż 48 zwycięstw, przy tylko dziewiętnastu porażkach. Tak naprawdę od kilku tygodni pewne jest, że Korzeniak zobaczymy w eliminacjach wielkoszlemowego turnieju Australian Open, który odbędzie się w styczniu 2008 roku. Będzie to debiut wielkoszlemowy obecnej mistrzyni naszego kraju.