Marta awansowała do ćwierćfinału!

/ Anna Wilma , źródło: hansolopen.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Polska tenisistka Marta Domachowska po przewędrowaniu kwalifikacji nie dała dzisiaj najmniejszych szans Francuzce Severine Bremond i tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju Hansol Korea Open, rozgrywanego w Seulu! Tym samym Marta osiągnęła najlepszy rezultat w bieżącym sezonie, pierwszy ćwierćfinał od finału w Memphis w 2006 roku.

W dzisiejszym meczu Marta pokonała Francuzkę Severine Bremond (81 WTA). Polka popisała się w tym spotkaniu znakomitymi uderzeniami, które coraz bardziej głębiły rywalkę. Bremond walczyła zaciekle w pierwszym secie, jednak seta w samej końcówce wygrała Marta Domachowska. Tym samym zdobyła dużą przewagę psychiczną nad przeciwniczką i w drugiej partii łatwo pokonała ją do dwóch.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami do ćwierćfinałów pewnie awansowała Amerykanka Venus Williams (numer 1). To właśnie tenisistka amerykańska będzie kolejną rywalką Marty Domachowskiej. Starsza siostra Williams zmiażdżyła dzisiaj swoja tajlandzką rywalkę, oddając jej trzy gemy. Nie ma co ukrywać – Venus to największa faworytka imprezy w Seulu, a Polka Marta Domachowska jest najniżej sklasyfikowaną spośród ćwierćfinalistek.

Mecze drugiej rundy
Venus Williams (Stany Zjednoczone, 1) – Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) 6:2, 6:1
Agnes Szavay (Węgry, 2) – Galina Woskobojewa (Rosja) 6:1, 6:4
Maria Kirilenko (Rosja, 4) – Meng Yuan (Chiny) 6:4, 6:2
Eleni Daniilidou (Grecja, 5) – Ahsha Rolle (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:2
Marta Domachowska (Polska, Q) – Severine Bremond (Francja) 7:5, 6:2