Porażka Agnieszki Radwańskiej w Luksemburgu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: fortis-championships.lu, foto: wtatour.com

Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju FORTIS Championships Luxembourg, który odbywa się od dzisiaj w stolicy Luksemburga (pula nagród 600 000 USD). Polska zawodniczka w dzisiejszym spotkaniu okazała się gorsza od Wiktorii Azarenki, która w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo wysokiej formie. Białorusinka między innymi doszła – podobnie jak Agnieszka – do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open.

Pierwszy set w wykonaniu polskiej tenisistki był bardzo dobry, gdyż dobrze serwowała i popełniała małą ilość niewymuszonych błędów. Radwańskiej udało się dwukrotnie przełamać serwis Białorusinki, a co za tym idzie wygrać pierwsza partię w meczu. Co ciekawe, nasza zawodniczka w pierwszej odsłonie tego spotkania wygrywała taką samą ilość punktów po pierwszym serwisie, jak i po drugim – skuteczność wynosiła 67%.

Początek drugiego seta był dla Radwańskiej znakomity – osiemnastoletnia Polka przełamała serwis Azarenki i wyszła na prowadzenie 5:2. Wtedy to jednak nastąpiła znaczna zmiana w grze Polki, gdyż rywalka zaczęła zdobywać zaskakująco dużo punktów. Od tego stanu pięć kolejnych gemów zdobyła Azarenka, dzięki czemu wyrównała stan meczu na 1:1.

Decydująca partia była popisem gry niżej notowanej tenisistki, która tak naprawdę robiła na korcie, co tylko chciała. Azarenka trzykrotnie przełamała serwis Radwańskiej, oddając jej zaledwie jednego gema, którego Polka wygrała przy swoim podaniu. Mecz trwał blisko dwie godziny. Nasza najlepsza tenisistka wystąpi jeszcze w turnieju deblowym, gdzie jej partnerką będzie Tunezyjka Selima Sfar. Porażka w dzisiejszym meczu na pewno odbije się negatywnie na pozycji Polki w rankingu WTA, gdyż w ubiegłym roku Radwańska doszła tutaj do półfinału aż z eliminacji.