Pekin: Radwańska zwycięża w deblu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchowa udanie zainaugurowały turniej China Open w Pekinie. Polsko-słowacka para pokonała w pierwszej rundzie turnieju Chia-Jung Chuang i Olgę Goworcową 7:6(5), 6:1.

Dzięki zwycięstwu w Tokio pierwszą rundę singla w Pekinie Agnieszka Radwańska ma wolną. Jednak w deblu już rozpoczęła zmagania. I to udanie, bo wraz z Danielą Hantuchową awansowały do drugiej rundy. Polsko-słowacka para nie zagrała najlepszego spotkania, ale rywalki prezentowały się na tyle słabo, że o wygraną nie było ciężko.

Pierwszy set był wyrównany, gdyż oba duety grały bardzo słabo. Panie miały duże problemy z własnymi serwisami, co skończyło się aż ośmioma przełamaniami – po cztery dla każdego zespołu. W tie breaku więcej zimnej krwi zachowały bardziej doświadczone Radwańska i Hantuchowa, dzięki czemu triumfowały 7:5.

W drugim secie Polka i Słowaczka poprawiły grę, a rywalki jeszcze bardziej obniżyły loty, co przełożyło się na dużo wyraźniejszą przewagę faworytek. Radwańska i Hantuchowała przegrały tyko dwa punkty po pierwszym podaniu i obroniły oba break pointy. Same przełamały przeciwniczki trzykrotnie, wygrywając 6:1.

Wynik pierwszej rundy:
D. Hantuchowa, A. Radwańska (Słowacja, Polska, 8) – C. Chuang, O. Goworcowa (Tajwan, Białoruś) 7:6(5), 6:1