Pekin: porażka Urszuli Radwańskiej w eliminacjach

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie eliminacji turnieju China Open, który rozgrywany jest w Pekinie. 20-letnia krakowianka przegrała 4:6, 6:2, 4:6 z Virginie Razzano z Francji.

Początkowo Urszula Radwańska miała grać w eliminacjach z rozstawioną z „dwójką” Chanelle Scheepers. Do rewanżu za ćwierćfinał z Kantonu ostatecznie nie doszło. Wycofanie z turnieju Marii Szarapowej sprawiło, że do głównej drabinki przeniesiona została Kimiko Date-Krumm. W związku z tym konieczne było przeprowadzenie roszad w układzie eliminacji – Radwańską rozstawiono z „siedemnastką”, a jej nową rywalką ustanowiono Virginie Razzano.

Zmiana ta nie wyszła Urszuli Radwańskiej na dobre. 20-letnia Polka przegrała bowiem z rutynowaną Francuzką w trzech setach. Jedynie w drugiej partii druga rakieta naszego kraju prezentowała formę, dzięki której odniosła ostatnie sukcesy w Taszkiencie i Kantonie. Ula wygrała ją z przewagą podwójnego przełamania. Gorzej było w pierwszym i trzecim secie – 28-letnia Razzano wygrała w nich 6:4 i awansowała tym samym do drugiej, finałowej rundy eliminacji.

Ula Radwańska wygrała jedyne dotychczasowe spotkanie z Razzano. Polka triumfowała przed 4 laty w Bangkoku.

Rozlosowano już także drabinkę turnieju głównego. Agnieszka Radwańska jako półfinalistka z Tokio ma w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej zagra ze zwyciężczynią meczu Jie Zheng z Albertą Brianti, a w dalszej perspektywie może ją czekać starcie z mistrzynią Wimbledonu Petrą Kvitovą.