Kuala Lumpur: zwycięski powrót Kubota!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W pierwszym oficjalnym spotkaniu od przeszło dwóch miesięcy Łukasz Kubot pokonał Lukasa Rosola 6:3, 6:3, zapewniając sobie awans do drugiej rundy turnieju w Kuala Lumpur.

Najlepszy polski tenisista kilkakrotnie opóźniał swój powrót na korty po kontuzji lewego nadgarstka. W końcu Kubot zdecydował się na występ w Malaysian Open i rozpoczął go w bardzo dobrym stylu.

W pierwszym secie dzisiejszego spotkania Polak niezbyt pewnie serwował, odnotował 48 procent trafionego pierwszego podania i popełnił trzy podwójne błędy. Czech zdołał doprowadzić do jednego break pointa i wykorzystał go. Na szczęście Kubot dwukrotnie przełamał podanie rywala i to on zapisał na swoje konto pierwszą partię.

W drugim secie Kubot miał już 67 procent trafionego pierwszego podania, wprawdzie popełnił kolejne trzy podwójne błędy, ale miał również trzy asy i co najważniejsze obronił przy swoim podaniu wszystkie cztery break pointy. Rosol ponownie dwukrotnie stracił swój serwis i przegrał mecz w siedemdziesiąt siedem minut.

Wygląda na to, iż znacznie poważniejszy egzamin czeka Łukasza Kubota w drugiej rundzie, gdyż jego rywalem może być rozstawiony z numerem pięć Nikołaj Dawydienko. Wcześniej jednak Rosjanin musi wygrać z Ryanem Harrisonem.

Dziś jeszcze pochodzący z Bolesławca tenisista zagra mecz pierwszej rundy debla, w którym występuje w duecie z Dmitrijem Tursunowem. Polsko-rosyjska para zmierzy się z Australijczykami Matthew Ebdenem oraz Bernardem Tomiciem.