Tokio: Polki przegrywają pierwszy mecz

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: sonyericssonwtatour.com

Krótko trwała przygoda Klaudii Jans-Ignacik i Alicji Rosolskiej z turniejem w Tokio. Polki przegrały w pierwszej rundzie z Iriną-Camelią Begu oraz Anastazją Rodionową 6:7(5), 3:6.

Polki wystąpiły w stolicy dopiero po raz drugi i to po siedmioletniej przerwie. Niestety nie był to powrót udany dla naszych deblistek.

W całym dzisiejszym spotkaniu Jans-Ignacik oraz Rosolska ani razu nie zdołały przełamać serwisu rumuńsko-australijskiej pary. W pierwszym secie obie pary zgodnie wygrywały swoje podanie, a w tie breaku minimalnie lepsze okazały się Begu i Rodionowa.

W drugiej partii Polki nie wykorzystały dwóch break pointów. Rumunka oraz Australijka miały aż sześć okazji na przełamanie, z czego zdołały wygrać jedną z nich. Okazało się to wystarczające do końcowego triumfu. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia cztery minuty.

Wynik pierwszej rundy:
I. Begu, A. Rodionova (Rumunia, Australia) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska) 7:6(5), 6:3

Typuj wyniki turnieju w Tokio na Betsson!