Tokio: udany rewanż Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska udanie zrewanżowała się Angelique Kereber za porażkę w US Open. Polka wygrała z Niemką 3:6, 6:3, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Tokio.

Radwańska po raz czwarty w karierze zmierzyła się z Niemką polskiego pochodzenia. Nasza tenisistka wygrała pierwszą z tych konfrontacji (w 2008 r. w Berlinie), ale w dwóch kolejnych pojedynkach górą była Kerber (rok temu w Pekinie oraz w drugiej rundzie tegorocznego US Open).

Dziś Agnieszka Radwańska wyrównała bilans spotkań Niemką. Co prawda w pierwszym secie krakowianka nie zdołała znaleźć recepty na serwis rywalki, zaś Kerber wykorzystała obie szanse na przełamanie. W dwóch kolejnych odsłonach Polka poprawiła jednak procent trafionego pierwszego podania, a przede wszystkim zaczęła wykorzystywać break pointy, co zaowocowało końcowym zwycięstwem po godzinie oraz pięćdziesięciu jeden minutach.

O awans do ćwierćfinału turnieju Toray Pan Pacific Open Agnieszka Radwańska zagra z Jeleną Janković. Rozstawiona z numerem osiem Serbka pokonała w poniedziałek Barborę Zahlavovą Strycovą 6:4, 6:2.