Tokio: Zakopalova lepsza od Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Urszula Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek pierwszej rundy turnieju WTA w Tokio z Klarą Zakopalovą, wygrywając pierwszego seta 6:3. Niestety, w dwóch następnych to Czeszka była wyraźnie lepsza i ostatecznie pokonała Polkę 3:6, 6:3, 6:1.

Serwis nie był dziś atutem Urszuli Radwańskiej. Przy własnym podaniu Polka więcej piłek przegrywała niż wygrywała, co skutkowało sporą liczbą przełamań na korzyść rywalki. W pierwszym secie Zakopalova grała jednak na tyle słabo, że nasza tenisistka miała nad nią przewagę. Zdobyła o jednego breaka więcej i triumfowała do trzech.

W drugim secie obraz gry uległ zmianie. Czeszka zanotowała aż 72% skuteczności pierwszego serwisu. Szybko objęła prowadzenie 4:0 i, mimo że Polka zdołała część strat odrobić, seta wygrała, wyrównując stan meczu.

Decydująca odsłona całkowicie należała już do Zakopalovej. Pewnie grająca Czeszka wykorzystywała słabą postawę naszej tenisistki i ostatecznie oddała jej tylko jednego gema. Po godzinie i czterdziestu siedmiu minutach zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:1.