Seul: finał nie dla Jans-Ignacik i Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: wtatennis.com

Na półfinale zakończyły udział w turnieju Hansol Korea Open w Seulu Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska. Rozstawione z „czwórką” Polki przegrały rywalizację o awans do finału debla z Wierą Duszewiną i Galiną Woskobojewą. Rosjanka i Kazaszka triumfowały 6:3, 6:4.

Pierwszego seta Jans-Ignacik i Rosolska przegrały dość pechowo. Rywalki jedną jedyną szansę zamieniły na przełamanie, a Polki czterokrotnie nie były w stanie wykorzystać break pointa. Niesione na fali sukcesu Duszewina i Woskobojewa doskonale rozpoczęły drugą odsłonę – aż trzykrotnie przełamały nasz duet i prowadziły już nawet 5:0. Wówczas Polki wzięły się do odrabiania strat. Były bliskie doprowadzenia do wyrównania, ale gdy doszły Rosjankę i Kazaszkę na jednego gema, te zdołały w końcu utrzymać serwis i postawić kropkę nad „i”. Mecz trwał 66 minut.

Polki w Seulu wygrały tylko jedno spotkanie, w pierwszej rundzie z Eriką Takao i Remi Tezuką. Ich ćwierćfinałowe rywalki nie wyszły na kort z powodu choroby Franceski Schiavone. Jans-Ignacik i Rosolska i tak mogą być zadowolone zdobycia 130 punktów do rankingu WTA, zwłaszcza że ich ostatni występ podczas US Open nie wypadł zgodnie z planem. Polki przegrały w Nowym Jorku już w pierwszej rundzie.

Wynik półfinału singla:
W. Duszewina, G. Woskobojewa (Rosja, Kazachstan, 2) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska, 4) 6:3, 6:4

Zobacz wszystkie piątkowe wyniki turnieju WTA w Seulu!