Kanton: Radwańska w drugiej rundzie

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Urszula Radwańskie udanie rozpoczęła turniej WTA w Kantonie. Polka, w rozgrywanym na ratach spotkaniu pokonała Anastazję Rodionową 7:6(5), 6:4 i awansowała do drugiej rundy zawodów.

W zeszłym tygodniu młodsza z sióstr Radwańskich osiągnęła życiowy sukces, docierając po raz pierwszy w karierze do półfinału turnieju WTA. W Kantonie kontynuuje dobrą passę i rozpoczęła od zwycięstwa. Polka nie rozegrała wybitnego spotkania, ale Anastazja Rodionowa jej do tego nie zmusiła, spisując się jeszcze słabiej. Obie tenisistki miały duże problemy z wygrywaniem własnych podań, co zaowocowało sporą liczbą przełamań.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Każda z tenisistek zanotowała po trzy breaki i o wszystkim decydował trzynasty gem. Próbę nerwów lepiej wytrzymała Radwańska, triumfując do pięciu. W drugim secie Polka osiągnęła minimalnie większą przewagę. Wykorzystała jeszcze słabszą postawę rywalki, dzięki czemu przełamała ją czterokrotnie, podczas gdy sama straciła serwis trzy razy. Przy stanie 4:2 mecz został przerwany z powodu opadów deszczu, ale nie wytrąciło to naszej zawodniczki z rytmu, która po powrocie na kort dokończyła dzieła.