Szczecin: Gawron i Kapaś w finale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: pekaoszczecinopen.eu/własne, foto: pekaoszczecinopen.eu

Marcin Gawron oraz Andriej Kapaś wystąpią w finale turnieju Pekao Szczecin Open! Polska para pokonała dziś Ruia Machado i Joao Souzę 4:6, 6:4, 10-7.

Gawron i Kapaś grali ze sobą w parze wielokrotnie, w ubiegłym roku wygrali m.in. wspólnie futures w Katowicach. W tym roku drogi tego duetu skrzyżowały się po raz pierwszy dopiero w Szczecinie i to ze znakomitym skutkiem. Grający z „dziką kartą” Polacy w dwóch pierwszych meczach nie stracili seta.

Dzisiejsze spotkanie nie rozpoczęło się dla naszego duetu udanie. W pierwszym secie Machado oraz Souza przegrali tylko cztery piłki przy swoim podaniu i dzięki jednemu przełamaniu wygrali 6:4. W drugim secie aż pięć gemów kończyło się breakami. O jednego więcej zdobyli Gawron i Kapaś, doprowadzając tym samym do tie breaka meczowego. W decydującej o awansie do finału rozgrywce Polacy zwyciężyli 10-7. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia trzy minuty.

– Od połowy drugiego seta przełamaliśmy się, odrobiliśmy stratę breaka, co zaowocowało w końcówce. Uważam, że zagraliśmy fantastycznego super tie breaka – podsumował spotkanie Andriej Kapaś.

W sobotnim finale, zaplanowanym na godzinę 19, Polacy zmierzą się z reprezentantami Kazachstanu – Andriejem Gołubiewem oraz Jurijem Szczukinem.

Dziś wyłoniono w Szczecinie również półfinalistów turnieju singlowego. Awans do tej fazy wywalczyło trzech z czterech najwyżej rozstawionych zawodników. Główny faworyt imprezy Albert Montanes przegrał pierwszego seta z Joao Souzą, ale całe spotkanie wygrał 4:6, 6:3, 6:1.

– Jestem szczęśliwy z wygranej. Stało się to już regułą, że przegrywam tu pierwszego seta, ale jestem zadowolony z końcowego zwycięstwa – skomentował swoją ćwierćfinałową potyczkę 54. w rankingu Montanes.

O awans do finału Hiszpan zagra z Ruiem Machado (nr 3), który dziś w siedemdziesiąt minut pokonał Horacio Zeballosa. Drugą parę półfinałową utworzyli  Eric Prodon (nr 4) oraz Daniel Munoz-De La Nava.

Ćwierćfinały singla:
Albert Montanes (Hiszpania, 1) – Joao Sozua (Brazylia, 5) 4:6, 6:3, 6:1
Rui Machado (Portugalia, 3) – Horacio Zeballos (Argentyna, 7) 6:1, 6:4
Eric Prodon (Francja, 4) – Federico Delbonis (Argentyna) 7:5, 6:2
Daniel Munoz-De La Nava (Hiszpania) – Alessandro Gianessi (Włochy) 6:4, 6:2

Półfinał debla:
M. Gawron, A. Kapaś (Polska) – R. Machado, J. Souza (Portugalia, Brazylia) 4:6, 6:4, 10-7