Taszkient: pierwszy półfinał w karierze Radwańskiej!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska po raz pierwszy w karierze wystąpi w półfinale turnieju WTA Tour! Polka pokonała dziś w Taszkiencie Eleni Daniilidou 6:3, 4:6, 6:4.

Niespełna 21-letnia Polka potrzebowała równo dwóch i pół godziny, by po raz pierwszy wygrać ćwierćfinał zawodów WTA. Spotkanie we wszystkich trzech setach miało niezwykle wyrównany przebieg, z grą na przewagi w wielu gemach. Radwańska miała aż 20 break pointów, z czego wykorzystała osiem.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla krakowianki, która wygrała pierwszych pięć gemów. Doświadczona Daniilidou zdołała doprowadzić do stanu 3:5, ale następnie po raz czwarty w secie przegrała swój serwis. W drugiej partii zwrotów sytuacji również nie brakowało. 28-letnia Greczynka prowadziła 3:1, Radwańska zdołała wyrównać, jednak od stanu 3:3 przegrała trzy kolejne gemy.

Trzeci set był w swoim przebiegu zbliżony do pierwszego. Ponownie znakomicie rozpoczął się on dla Urszuli Radwańskiej, która prowadziła już 5:1. Eleni Daniilidou stratę podwójnego przełamanie zdołała odrobić, ale przy wyniku 4:5 gładko przegrała swój serwis i było po meczu.

Radwańska po raz drugi w tym roku zmierzyła się z Daniilidou. W kwietniu, w marokańskim Fez, zawodniczki również stoczyły bardzo zacięty pojedynek, ale wówczas to Greczynka wygrała 2:6, 7:6(8), 6:4.

O awans do finału turnieju Tashkent Open, którego pula nagród wynosi 220 tysięcy dolarów, Urszula Radwańska zagra z najwyżej rozstawioną w imprezie Ksenią Pierwiak. 52. w rankingu Rosjanka pewnie pokonała dziś francuską kwalifikantka Victorię Larriere 6:1, 6:2. Spotkanie to trwało równo godzinę.