US Open: Radwańska w trzeciej rundzie debla

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova awansowały do trzeciej rundy deblowego US Open. Polka i Słowaczka pokonały w swoim drugim meczu Kristinę Barrois i Annę-Lenę Groenefeld 3:6, 6:2, 6:0. O miejsce w ćwierćfinale zagrają z Ałłą Kudriawcewą i Jekatariną Makarową.

Początek spotkania w wykonaniu Polki i Słowaczki nie był najlepszy. Już w trzecim gemie miały olbrzymie problemy z utrzymaniem podania – obronił sześć break pointów, ale przy siódmym musiały już skapitulować. Miały potem szansę na odrobienie straty, ale zamiast wyrównania w ósmym gemie doszło do powiększenia przewagi przez Niemki w dziewiątym, które triumfowały ostatecznie 6:3. Na szczęście do drugiej odsłony „nasz” duet przystąpił z lepszym usposobieniem. Wprawdzie w pierwszym gemie nie udało się wywalczyć przełamania, ale już przy kolejnej okazji nie było z tym problemu. Hantuchova i Radwańska utrzymywały bezpieczną przewagę, a w końcówce dołożyły następne przełamania. Trzecia odsłona była już bezdyskusyjnym popisem polsko-słowackiej pary. Mistrzynie z Miami nie oddały Barrois i Groenefeld ani jednego gema i po 116 minutach gry zapewniły sobie awans do trzeciej rundy.

Przypomnijmy, iż w pierwszej fazie rywalizacji Radwańska i Hantuchova sprawiły małą niespodziankę, eliminując duet rozstawiony z „siódemką”. Polka i Słowaczka w trzech setach pokonały Shuai Peng i Jie Zheng. O ćwierćfinał zagrają z Ałłą Kudriawcewą i Jekatariną Makarową. Rosjanki wygrały spotkanie drugiej rundy walkowerem.

Radwańska już wyrównała swoje najlepsze deblowe osiągnięcie z Nowego Jorku. Przed rokiem również doszła do trzeciej rundy, a wówczas partnerowała jej Maria Kirilenko. Teraz Polka i Słowaczka mogą znacznie poprawić to osiągniecie. Obie bowiem odpadły już z turnieju gry pojedynczej i w pełni koncentrują się na rywalizacji deblistek.

Wynik drugiej rundy debla:
A. Radwańska, D. Hantuchova (Polska, Słowacja) – K. Barrois, A.L. Groenefeld (Niemcy) 3:6, 6:2, 6:0