US Open: Radwańska i Hantuchova wygrywają z utytułowanymi rywalkami

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Daniela Hantuchova oraz Agnieszka Radwańska znakomicie rozpoczęły występ w deblowej rywalizacji US Open. Słowacko-polska para pokonała rozstawione z numerem siedem Shuai Peng i Jie Zheng 6:0, 4:6, 6:4.

Peng i Zhegn to ćwierćfinalistki tegorocznego Wimbledonu, a druga z nich ma na swoim koncie dwa wielkoszlemowe tytuły w deblu.

Hantuchova oraz Radwańska rozpoczęły mecz z Chinkami znakomicie, wykorzystując w pierwszym secie wszystkie trzy szanse na przełamanie i wygrywając pierwszego seta w 20 minut. Dwie kolejne partie miały znacznie bardziej wyrównany przebieg. W decydującym secie słowacko-polska para wygrała trzy z siedmiu break pointów. Mecz skończył się po godzinie i pięćdziesięciu ośmiu minutach.

W drugiej rundzie rywalkami tegorocznych mistrzyń z Miami będą Michaella Krajicek i Lucie Safarova lub Kristina Barrois oraz Anna-Lena Groenefeld.

Z udziału w turnieju deblowym w ostatniej chwili wycofały się Urszula Radwańska oraz Yanina Wickmayer. Belgijka w środę skreczowała w meczu drugiej rundy singla z Ałłą Kudriawcewą.

Wynik pierwszej rundy:
D. Hantuchova, A. Radwańska (Słowacja, Polska) – S. Peng, J. Zheng (Chiny, 7) 6:0, 4:6, 6:4