US Open: zwycięstwo Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: usopen.org, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski źle rozpoczęli pojedynek pierwszej rundy US Open z reprezentantami gospodarzy Michaelem Shabazem i Ryanem Sweetingiem. Po porażce w secie otwarcia 4:6 przejęli jednak inicjatywę i wygrali dwie następne partie 6:2, 6:1, awansując dalej.

Ostatnie występy naszej najlepszej pary deblowej nie napawały optymizmem. Z niepokojem oczekiwaliśmy pierwszego meczu „Frytki” i „Matki” w nowojorskim turnieju. Zaczęło się źle, bo nasi tenisiści już na starcie stracili własne podanie. W dalszej części seta mieli okazje do odrobienia strat, ale nie potrafili ich wykorzystać, co zaowocowało porażką 4:6.

Z każdą kolejną minutą Polacy grali jednak coraz pewniej i przejmowali inicjatywę. Choć początek drugiej partii znów nie był udany, bo Shabaz i Sweeting zdobyli kolejnego breaka, tym razem nasi reprezentanci błyskawicznie odrobili stratę i to z nawiązką. Od stanu 1:2 nie oddali rywalom gema, wygrywając całą partię.

Decydująca odsłona całkowicie należała już do Fyrstenberga i Matkowskiego. Polacy uwierzyli w siebie, dzięki czemu wszystko im wychodził. Bardzo dobry serwis i spora liczba uderzeń kończących poprowadziły ich do triumfu 6:1 i awansu do drugiej rundy turnieju.

Wynik pierwszej rundy:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) – Michael Shabaz, Ryan Sweeting (USA) 4:6, 6:2, 6:1