US Open: Domachowska przegrywa decydujący mecz

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Sukces był tak blisko. Niestety Marta Domachowska przegrała w decydującej rundzie eliminacji US Open z Witaliją Diatczenko 6:4, 2:6, 4:6.

Domachowska była naprawdę blisko, by po dwuletniej przerwie znów wystąpić w turnieju wielkoszlemowym. Problemy z pogodą sprawiły, że Polka mecz drugiej i trzeciej rundy eliminacji musiała grać tego samego dnia. Najpierw warszawianka pokonała, w osiemdziesiąt dwie minuty, rozstawioną z numerem dwanaście Eve Birenerovą 6:4, 6:2.

Bezpośrednio o awans do turnieju głównego Polce przyszło zmierzyć się ze 141. w rankingu Witaliją Diatczenko. Tenisistki rozegrały niezwykle zacięte spotkanie, trwające dwie godziny oraz czterdzieści dziewięć minut. W decydującym secie obie tenisistki miały po dziewięć break pointów, Rosjanka wykorzystała trzy z nich, a Polka dwa.

Marta Domachowska w Nowym Jorku występuje nieprzerwanie od 2004 roku, w tym czasie czterokrotnie udało jej się wystąpić w turnieju głównym (po raz ostatni w 2009 roku), ale nigdy nie przeszła pierwszej fazy zmagań.