US Open: Urszula Radwańska w turnieju głównym!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska po raz trzeci z rzędu wystąpi w turnieju głównym US Open. W finałowej fazie eliminacji Polka pokonała Rikę Fujiwarę 6:4, 6:3.

20-letnia Radwańska przeszła przez eliminacje na kortach Flushing Meadows w imponującym stylu, w żadnym z trzech spotkań nie tracąc seta.

Najbardziej wyrównane spotkanie krakowianki miało miejsce dzisiaj. Urszula Radwańska wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie, raz tracąc własne podanie. Mecz skończył się po siedemdziesięciu czterech minutach.

Szanse na awans do turnieju głównego ma jeszcze Marta Domachowska, która w drugiej eliminacji pokonała rozstawioną z numerem dwanaście Evę Birnerovą. Jeszcze dziś Polka zagra drugi mecz. Jej rywalką będzie Rosjanka Witalija Diatczenko.