US Open: kolejne pewne zwycięstwo Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska w dobrym stylu awansowała do finałowej fazy eliminacji US Open. 20-latka z Krakowa pokonała Eirini Georgatou 6:3, 6:1. Swojego meczu nie zdołała w piątek rozegrać Marta Domachowska.

W Nowym Jorku plany organizatorom psuła pogody. Opady deszczu przez kilka godzin uniemożliwiły rywalizację na kortach. Po trzech rozegranych gemach z Gruzinką dłuższą przerwę miała również Ula Radwańska.

Na szczęście rozstawiona w eliminacjach z „ósemką” Polka nie straciła koncentracji i pewnie wygrała z 209. w rankingu Georgatou. Wyrównany był tylko pierwszy set tej konfrontacji, który trwał pięćdziesiąt minut. Radwańska wykorzystała w nim 3 z 5 szans na przełamanie, raz tracąc własne podanie. W drugim secie Gruzinka znów zdołała wywalczyć jednego breaka, ale tym razem przy swoim serwisie nie wygrała ani jednego gema.

O awans do turnieju głównego Urszula Radwańska zagra dziś z Riką Fujiwarą (201 WTA). Martę Domachowską czeka zaś najpierw, przełożone z czwartku, spotkanie drugiej rundy z Evą Birnerovą (123 WTA). W przypadku zwycięstwa warszawianka jeszcze dziś zagra też w finałowej fazie eliminacji z Sesil Karatanczewą lub Witaliją Diatczenko.